در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.
مقالات ازدواج و دوستی
مقالات ازدواج و دوستی و آشنایی قبل از ازدواج
دسته بندی مقالات:
  1. 1
< بعدی

ازدواج و مشاوره روانشناسی ارتباط

شاوره ازدواج ، که گاهی اوقات زوج درمانی نامیده می شود، نوعی روان درمانی است که به زوجین کمک می کند تا با هدف بهبود روابط و تعاملات، تعارضات را کشف کرده، آن­ها را تشخیص داده و حل کنند. مشاوره، نوعی گفتاردرمانی است که فضای امن و خصوصی را برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود صحبت کنید. همچنین بهترین مشاوره ازدواج، ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد روابط و ایجاد تغییراتی که زندگی روزمره شما را بسیار بهبود می بخشد، در اختیارتان قرار می­دهند. در هنگام کار با یک روانشناس ازدواج، شما و شریک زندگیتان فضایی برای کشف رابطه خود، با توجه به اهداف آینده و خواسته های ازدواج­تان در اختیار خواهید داشت.
پریشانی در یک رابطه می تواند استرس، تنش، اندوه، نگرانی، ترس و مشکلات دیگری ایجاد کند. برای بهره گرفتن از بهترین مشاوره ازدواج، نیاز به یک رابطه آشفته نیست. شما برای حفظ سلامت و پایداری ازدواج خود می توانید با یک مشاور ازدواج صحبت کنید.
سامانه روحیه در بخش مقالات مربوط به ازدواج و دوستی و نامزدی به صورت تخصصی به این موضوعات پرداخته است و با تلاش روز افزون تیم مقاله نویسی مشاوره ارتباط و ازدواج در گرد هم آوری مقالات و اخبار دقیق ارتباطات تلاش و همت روز افزون خود را ارائه کرده است.

روانشناسی و مشاوره ازدواج

روانشناسی ازدواج از مباحثی است که قبل از ازدواج می‌تواند خیلی از مسائل را برای افراد مشخص سازد. ازدواج از مهم‌ترین مراحل زندگی انسان است که نگرانی‌های بسیار زیادی را ایجاد می‌کند. ازدواج موفق و یا ناموفق بر روی سلامت جسمانی و روان شناختی فرد تاثیر می‌گذارد. توجه بسیاری از روانشناسان، متخصصان بالینی و حتی پژوهشگران برروی کیفیت روابط زناشویی، رضایت زوجین و تأثیر آن در سلامت خانواده بوده است. آنچه که روانشناسی ازدواج قصد پرداختن به آن را دارد بررسی عوامل مؤثر بر ازدواج و عوامل ارتقاء دهنده شرایط کیفی آن است. در این حوزه مباحثی مانند نقش عوامل مادی، فرهنگی، روانی و شخصیتی در تصمیم‌گیری برای ازدواج بررسی می‌شود. کسب مهارت‌های لازم برای ازدواج از مقولاتی است که طرفین باید نسبت به آن آگاه باشند.

مشاوره نامزدی، ازدواج و دوستی

آمار طلاق در ایران به اعداد وحشتناکی رسیده است! در سال ۱۳۸۷ به ازای هر ۸ ازدواج یک طلاق داشتیم و در سال ۱۳۹۷ این عدد به ۱/۳ ازدواج یک طلاق کاهش یافته است! با کمی تحقیق و بررسی بسیار ساده روی این اعداد و چگونگی پیدایش آن در 10 سال اخیر به سادگی می توان به عمق فاجعه پی برد و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج یا همان مشاوره ازدواج را درک کرد! شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشتر این طلاق ها در چند سال اول زندگی مشترک شکل گرفته اند! یعنی یک زندگی مشترک حتی 2 تا 3 سال هم عمر نکرده است. به نظر شما دلیل افزایش ترسناک چنین آماری چیست؟ قطعا موارد متفاوتی بر میزان کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار خواهد بود اما حقیقت این است که تمام آنچه که باید قبل از ازدواج دیده می شد، دیده نشده و همچنین زوجین توجه خاصی به آن نداشته اند.

افزایش سواد ارتباط قبل از ازدواج

داشتن سواد ارتباطی به معنای توانایی برقراری ارتباط و تعامل با همسر، اعضای خانواده و اجتماع شامل آداب و معاشرت و روابط اجتماعی نیکوست.
داشتن سواد مالی یعنی توانایی مدیریت اقتصادی درآمد و دانش چگونگی پس انداز، سرمایه گذاری و مدیریت هزینه و داشتن سواد آموزش و پرورش یعنی توانایی تربیت فرزندان به شکل شایسته و داشتن سواد سلامتی یعنی توانایی سالم زیستن، نشان دهنده با سواد بودن شخص هستند.
در کنار این سوادها که نشانگر توانمندی و پختگی شخص در ابعاد عاطفی، ارتباطی، مالی، اجتماعی و روانی است، سواد ازدواج هم مطرح می‌شود.

نمایش بیشتر