در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.

تعداد دفعات و فواید رابطه جنسی و نزدیکی در هفته بین زن و شوهر

تعداد دفعات و فواید رابطه جنسی و نزدیکی در هفته بین زن و شوهر
چکیده
تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی و نزدیکی بین زن و شوهر ارتباطی با یک زندگی و رابطه زناشویی خوشایند ندارد ولی از آنجایی که رابطه جنسی سالم و درست طبق تمایل زن و مرد اصل مهمی در تامین سلامت جسمی و روحی آن هاست پس نمی توان تاثیر عظیم آن را نادیده گرفت.به طور کلی طبق نظر متخصصان ، زوج هایی که در هفته رابطه جنسی بیشتری با هم دارند از سلامت بیشتری با هم دارند از سلامت بیشتری برخوردار هستند و نسبت به باقی زوج ها جوان تر هستند. ما در این مقاله تعداد دفعات رابطه جنسی در هفته بین زوجین را بررسی کرده ایم.
مشاوره خانوادگی و زناشویی
دریافت مشاوره از متخصص خانوادگی و زناشویی هزینه: 32,000 تومان شروع مشاوره
دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی
 • حفظ حریم خصوصی در تمامی مراحل مشاوره
 • پشتیبانی 7 روز هفته پرونده های مشاوره آنلاین
 • بانک اطلاعاتی دقیق و قوی به همراه تیم مجرب و متخصص مشاوران
 • حل مشکلات و سئوالات کاربران توسط فرآیند و تکنولوژی به روز دنیا
شروع مشاوره
تاریخ انتشار: 1401/10/23 19:05 نویسنده: مبینا محتشم فر

تعداد دفعات رابطه جنسی بین زوجین 

زندگی جنسی سالم می تواند رابطه بین شما و شریک زندگی تان را تقویت کند و در آن صمیمیت ایجاد کند.البته این به این معنا نیست که افرادی که بیشتر رابطه جنسی دارند زندگی سالمتر  و آنهایی که سکس کمتر دارند زندگی ناسالمی دارند. رابطه جنسی یکی از عوامل متعددی است که می تواند بر سلامتی زوجین، بهبود رابطه، شادی و عشق میان زوجین تأثیر بگذارد.سن یکی از عواملی است که باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود چراکه با افزایش سن سطح هورمون های جنسی افراد تغییر می کند.

این سوال اغلب پرسیده می شود که چه تعداد رابطه جنسی در هفته مناسب است، اما پاسخ دادن به آن با اعداد دشوار است. فراوانی رابطه جنسی، فرکانسی است که دو طرف برای انجام آن به توافق می رسند . برای برخی، ممکن است به معنای داشتن رابطه جنسی چندین بار در روز یا هفته باشد. تا زمانی که هر دو طرف راضی باشند، هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.بسته به تعریفی که فرد از جنسیت دارد، ممکن است پاسخ به سؤال نیز متفاوت باشد.به گفته کارشناسان، یک بار در هفته یک پایه معمول است. این آمار تا حدودی به سن بستگی دارد: افراد 40 و 50 ساله معمولاً در حدود این خط پایه قرار می گیرند، در حالی که افراد 20 تا 30 ساله معمولاً دو بار در هفته به طور میانگین می رسند.

تعداد دفعات رابطه جنسی بین زوجین 

چند بار رابطه جنسی در هفته برای زوجین مفید است؟

داشتن رابطه جنسی یک درمان موثر برای سلامتی شما است که می تواند رابطه شما را نیز بهبود بخشد. این یک فعالیت لذت بخش است که در آن زن و شوهر برای ارضای نیازهای جنسی خود انجام می دهند. فراوانی درگیر شدن در چنین فعالیت صمیمی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

می توان آن را در کل هفته یا چند روز در هفته انجام داد. اما همه می خواهند بدانند که این فعالیت جنسی چقدر برای بدن و رابطه شما مفید است. بسیاری از مردم تمایل دارند بدانند که چند وقت یکبار باید در این فعالیت شرکت کنند. لازم است بدن و نیازهای جنسی خود را درک کنید.

وقتی صحبت از صمیمیت به میان می آید، رابطه جنسی برای نزدیک شدن به شریک زندگی بسیار مهم است. با کمک این مقاله می توانید به راحتی تعداد دفعاتی که باید رابطه جنسی داشته باشید را تعیین کنید که برای بدن و رابطه شما مفید باشد. همچنین باید فواید انجام این فعالیت با شریک زندگی خود را بدانید.انجام رابطه جنسی بیش از یک بار نیز سالم است، اما نباید روی کارهای روزمره یا روزمره شما تأثیر بگذارد. بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند هر روز این کار را انجام دهند. اگر شما و همسرتان راحت باشید و از این فعالیت لذت ببرید، می توانید از بدنی سالم برخودار باشید. 

آیا باید برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنیم؟

به گفته کارشناسان علیرغم این ایده غالب که رابطه جنسی خودبه خودی است و با میل ناگهانی تغذیه می شود، رابطه جنسی باید برنامه ریزی شود.

اگر افراد دارای فرزند یا تعهد هستند، داشتن رابطه جنسی برنامه ریزی شده واقعا مفید است. اگر رابطه جنسی برنامه ریزی شده ای نداشته باشید، احتمال اینکه رابطه جنسی نداشته باشید بسیار بیشتر است. و علاوه بر این، کارشناسان می گویند: بیشتر رابطه های جنسی  برنامه ریزی شده هستند. به عنوان مثال، می‌گویند قبل از رفتن به پیش همسرتان، همه راه‌ها را انجام می‌دهید تا خود را برای یک شریک قابل ارائه کنید.

آیا باید برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنیم ؟

برای تفاوت میل جنسی زوجین چه کنیم ؟

این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در روابط جنسی پیش می آید .کارشناسان می گویند این مشکلی است که حتی موفق‌ترین زوج‌ها را هم درگیر می‌کند.

وقتی شریک جنسی میل کمی به رابطه داشته باشد ، می‌تواند ضربه‌ای به عزت نفس و نفس طرف مقابل بزند.بدتر از آن، شریک دیگر ممکن است «جای خالی را پر کند» که چه چیزی باعث فقدان میل جنسی به بدترین روش‌ها می‌شود، ناامنی‌های او را تشدید می‌کند و احتمالاً مانع از برقراری ارتباط می‌شود. توصیه می کنیم اگر زن شما دچار بی میلی جنسی شده است مقاله درمان بی میلی جنسی زنان را مطالعه کنید.

برای تفاوت میل جنسی زوجین چه کنیم ؟

آیا رابطه جنسی زیاد زوجین در هفته طبیعی است؟

هر از گاهی، تقریباً هر زوجی به سؤالات خاصی فکر می کند. چقدر باید رابطه جنسی داشته باشیم؟ آیا زندگی جنسی ما عادی است؟ آیا ما کمتر از آنچه باید رابطه جنسی داریم؟

بر اساس تحقیقات بزرگسالان ​​54 بار در سال رابطه جنسی دارند که کمی بیش از یک بار در هفته است.شایان ذکر است که این داده ها شامل افراد مجرد، زوج های متاهل و زوج هایی است که ازدواج نکرده اند.همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، تعداد دفعاتی که افراد به صورت سالانه رابطه جنسی دارند، بسته به وضعیت رابطه آنها بسیار متفاوت است.

عوارض رابطه جنسی زیاد برای زنان 

 • یکی از عوارض رابطه جنسی زیاد برای زنان افزایش خطر عفونت مثانه و واژن است. مایعات بدن می تواند سطح اچ پی طبیعی واژن شما را از بین ببرد و شما را مستعد ابتلا به عفونت کند.برای جلوگیری از عفونت، مثانه خود را بلافاصله پس از نزدیکی خالی کنید، مایعات زیادی بنوشید و همیشه قبل و بعد از رابطه جنسی از حمام استفاده کنید تا به سلامت رحم و واژن خود کمک کنید.
 • هر چه در مدت زمان کمتری رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، بدن شما قادر به تولید رطوبت طبیعی کمتری است .
 • رابطه جنسی بیش از حد در زنان می تواند باعث تحریک، پوسته شدن یا بثورات پوستی در قسمت خارجی اطراف فرج(اکسکوریشن واژن) شود و لابیای شما را متورم کند. این وضعیت منجر به سوزش ادرار یا مشکل در راه رفتن خانم ها می شود.برای جلوگیری از این امر، میزان رابطه جنسی را کاهش دهید و رابطه جنسی خشن را کنار بگذارید.
 • خستگی و فرسودگی مساله دیگری است که به خاطر سکس زیاد در زنان وجود دارد و باعث بروز اختلال و مشکل در زندگی روزمره زنان می شود.
 • درد در پایین کمر که در اثر سکس زیاد و همچنین تایم طولانی دخول اتفاق می افتد و باعث کشیدکی عضلات و رباط ها می شود.پوزیشن های نامناسب هم در بروز چنین مشکلی برای خانم ها نقش دارند.

عوارض رابطه جنسی زیاد برای زنان 

مزایا داشتن رابطه جنسی منظم 

مطالعات نشان داده اند که رابطه جنسی منظم برای سلامتی ما بسیار مفید است. رابطه جنسی و نزدیکی انواع مختلفی از انتقال دهنده های عصبی را فعال می کند که نه تنها بر مغز ما بلکه بر چندین اندام دیگر در بدن ما تأثیر می گذارد.

فواید رابطه جنسی برای زوجین عبارتند از:

 • فشار خون پایین
 • سیستم ایمنی بهتر
 • سلامت قلب بهتر، احتمالاً شامل خطر کمتر بیماری قلبی
 • بهبود عزت نفس
 • کاهش افسردگی و اضطراب
 • افزایش میل جنسی
 • تسکین فوری و طبیعی درد
 • خواب بهتر
 • افزایش صمیمیت و نزدیکی به شریک جنسی
 • کاهش کلی استرس، هم از نظر فیزیولوژیکی و هم از نظر احساسی

البته زنان در رابطه با رابطه جنسی، سبک های زندگی، موقعیت ها و ترجیحات مختلفی دارند. خوشبختانه، همه زنان بدون توجه به موقعیت خود، می توانند مزایای رابطه جنسی را تجربه کنند.

تعداد رابطه جنسی مناسب در هفته

مزایای جسمانی رابطه جنسی منظم 

رابطه جنسی و تحرکی که زوجین حین انجام آن دارند، مانند ورزش عملکرده و می‌تواند عضلات شکم، لگن ، باسن و کمر را سفت‌تر کند. همچنین در حین نزدیکی ، افراد کالری زیادی می‌سوزانند، مخصوصا اگر هیجان زیادی داشته باشند.

رابطه جنسی ،صمیمیت عاطفی را افزایش می دهد

بسیاری از مردم بر این باورند که رابطه جنسی فقط مربوط به صمیمیت فیزیکی است، اما به شما کمک می کند تا یک پیوند عاطفی با شریک زندگی خود ایجاد کنید. برای هر موفقی لازم است که از نظر عاطفی در ارتباط باشد، اما رابطه جنسی راهی عالی برای انجام این کار است. باید درک کنید که این فعالیت به ایجاد صمیمیت فیزیکی و عاطفی کمک می کند. هنگامی که درگیر آن شوید، می توانید شریک خود را بهتر درک کنید.

آیا رابطه جنسی صمیمت را افزایش می دهد؟

رابطه جنسی ، سلامت قلب را بهبود می بخشد

طبق بسیاری از مطالعات، اگر مردی حداقل دو بار در هفته درگیر رابطه جنسی باشد، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارد. داشتن رابطه جنسی به بهبود سلامت قلب کمک می کند زیرا برای درمان مشکلات قلبی عروقی به خوبی عمل می کند. هنگام انجام رابطه جنسی، خون به سمت قلب شما گردش می کند و عملکرد کلی آن را بهبود می بخشد.

رابطه جنسی، سیستم ایمنی را تقویت می کند

عشق ورزی به اندازه کافی برای تقویت سیستم ایمنی موثر است. این فعالیت باعث افزایش سطح IgA می شود که آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین است. بدن شما را قوی تر و در برابر عفونت ها و بیماری ها مصون می کند. داشتن رابطه جنسی حداقل یک بار در هفته برای ایجاد سیستم ایمنی قوی و سالم ماندن مفید است.

رابطه جنسی ،باعث بهبود حافظه می شود

تحقیقات نشان داده است که رابطه جنسی مکرر و سالم در طول هفته، به رشد سلول‌های مغزی جدید کمک می‌کند و حافظه و عملکرد مغزی را بهبود می‌بخشد.

تاثیرات رابطه جنسی منظم

رابطه جنسی، دردها را کاهش می‌دهد

تجربه سردرد، بد خلقی، بدن درد و غیره، به دلیل تغییرات زیاد در شیوه زندگی، رایج است. سکس به بدن شما کمک می کند تا ارگاسم داشته باشد، که هورمون اکسی توسین را چندین برابر افزایش می دهد. این هورمون به تسکین درد ناشی از چندین مشکل سلامتی کمک می کند.

هورمون تسکین دهنده به نام اندورفین شناخته می شود که باید هنگام درد ترشح شود. از طریق فعالیت‌های جنسی ساده و سرگرم‌کننده، می‌توانید برای مدتی از درد در هر قسمتی از بدن خلاص شوید.

رابطه جنسی ترشحات و خون‌رسانی واژن را بیشتر می‌کند

اگر زوجین به صورت منظم در هفته رابطه جنسی داشته باشند، ترشحات واژن بیشتر می‌شود، بنابراین دخول راحت‌تر انجام می‌شود و رابطه جنسی لذت‌بخش‌تر می‌شود، و همچنین خون‌رسانی به اندام‌های جنسی افزایش می‌یابد.

رابطه جنسی،زیبایی را افزایش می دهد

هنگامی که درگیر هر گونه فعالیت جنسی می شوید، قلب شما به سرعت شروع به پمپاژ می کند. قلب شما خون تازه را به اندام ها، بافت ها و سلول های مختلف پمپاژ می کند. به دلیل افزایش گردش خون، تمام سموم بدن که می توانند شما را خسته کنند شروع به دفع می کنند . گردش خون بهتر می تواند پوست شما را درخشان کند و بعد از رابطه جنسی زیباتر به نظر برسید.

آیا رابطه جنسی زیبایی را افزایش می دهد؟

 مبینا محتشم فر
نویسنده: مبینا محتشم فر
به این مقاله امتیاز دهید
4.4 ( نفر 8 )
ثبت امتیاز:
1 2 3 4 5
آخرین مقالات مسائل خانوادگی و زناشویی مشاهده همه
نظرات کاربران قوانین نظردهی
نظرات روانشناسی و مشاوره مقالات روحیه اولین نفری باشید که نظرتان را برای این مقاله ابراز می کنید!
برای ثبت نظرات، می بایست در سایت ثبت نام کرده باشید
ارسال و نمایش در سایت
نظر شما با موفقیت در سایت ثبت شد
مشکلی رخ داده است مجددا تلاش بفرمایید
ثبت نام برای مشاوره آنلاین روحیه

برای دست رسی کامل از طریق شماره موبایل خود ثبت نام بفرمایید

بستن پنجره ثبت نام
ثبت نام کمتر از 1 دقیقه طول می کشد.