در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.

نکات مهم در سکس و رابطه جنسی و جلوگیری از سردی در سکس

نکات مهم در سکس و رابطه جنسی و جلوگیری از سردی در سکس
چکیده
راه های زیادی برای جلوگیری از سردی روابط جنسی و کم شدن سکس بین زوجین وجود دارد اما راه پیشنهادی این بخش از روحیه بسیار موثر بوده و به بهبود روابط زناشویی و جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی کمک می کند. در این مقاله راهکارهای موثر در بهبود روابط زناشویی و داشتن یک سکس خوب را ارائه می گردد. با سایت مشاوره آنلاین روحیه همراه باشید.
مشاوره خانوادگی و زناشویی
دریافت مشاوره از متخصص خانوادگی و زناشویی هزینه: 32,000 تومان شروع مشاوره
دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی
  • حفظ حریم خصوصی در تمامی مراحل مشاوره
  • پشتیبانی 7 روز هفته پرونده های مشاوره آنلاین
  • بانک اطلاعاتی دقیق و قوی به همراه تیم مجرب و متخصص مشاوران
  • حل مشکلات و سئوالات کاربران توسط فرآیند و تکنولوژی به روز دنیا
شروع مشاوره
تاریخ انتشار: 1401/6/28 17:12 نویسنده: آرین یحیی پور

راهکارهای و نکات مهم در رابطه جنسی و سکس

در این بخش چند مورد از نکات مهم برای داشتن یک رابطه جنسی و سکس خوب بین زوجین ارائه می گردد.

انجام سکس در شرایط غیر عادی و جدید

به دنبال راههایی برای جذاب تر کردن و متنوع تر کردن روابط جنسی باشید و با ایجاد تغییر و تنوع در مکان و زمان و چگونگی نزدیکی و روابط جنسی حس تازگی و جذابیت را به روابط زناشویی بخشید مثلا روابط جنسی خود را در مکانی به جز تخت خواب برقرار نمایید و یا با ایده های رمانتیک همسرتان را غافلگیر کنید و یا یک لباس خواب جدید جذاب بخرید. البته مواردی که گفته می شود برای موقعی هست که فرزند شما کاملا به دور از شماست در صورتی که فرزند و یا فرزندانی دارید باید احتیاط لازم را داشته باشید.

انجام سکس و رابطه جنسی و بهبود سکس

برنامه ریزی برای داشتن یک رابطه جنسی خوب در آخر هفته

برای تنوع بخشیدن به حال و هوای پر از روزمرگی زندگی زناشویی برنامه ریزی یک سفر دو روزه ی خارج شهر را بریزید و در کنار همسرتان خوش بگذرانید، گاهی تنها مسئله مهم بودن در کنار هم بودن است.

تجربه های جدید با همسر در سکس

تنوع در مدل معاشقه و نزدیکی حس تازگی را به رابطه شما می بخشد و حس تازگی و تنوع و تجربه های جدید باعث افزایش و آزاد سازی دوپامین در مغز می شود که حس هیجان و برانگیختگی را در انسان افزایش می دهد. شما برای تنوع دادن به رابطه خود می توانید با همسرتان یک بازی خنده دار و مفرح انجام دهید یا فیلم ببینیدو یا به سفر بروید.

برای رابطه جنسی خوب با ورزش سالم و روی فرم باشید

همیشه به ورزش و فعالیت ورزشی بپردازید و یک برنامه غذایی متناسب داشته باشید تا اندامتان از فرم خارج نشود تا از نظر همسرتان مانند روز اول خوش اندام و زیبا باشید. ورزش و فعالیت جسمانی سبب افزایش حوصله و شادابی شما می شود همچنین موجب می شود همیشه زمانی را به برقراری ارتباط جنسی با همسرتان اختصاص دهید.

برای بهبود ارتبطات و سکس خوب از خودتان شروع کنید

نیازهایتان را کنترل کنید و انتظار نداشته باشید که همسرتان همیشه در اختیار شما باشد. شما باید بدانید تحریکات و شور جنسی شما و همسرتان با شما متفاوت است و هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و بیشتر شود، تلاش شما نیز در درک این تفاوت ها باید افزایش یابد.

شروع رابطه جنسی و سکس و نحوه شروع مناسب سکس

تنوع در سکس فراموش نکنید

اگر روابط جنسیتان تکراری و یکنواخت شده، بهتر است کمی تنوع به این رابطه وارد کنید زیرا مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر روابطش تکراری گردد، از آن دلزده خواهد شد. بنابراین با همسرتان مشورت کنید و برای بهبود روابط جنسی، کمی خلاق باشید و به آن تنوع دهید.

روش های بهبود و تقویت سکس

برای بهبود و تقویت روابط زناشویی یک مکان جدید انتخاب نمایید و یک لباس خواب جدید بپوشید، به خودتان عطر بزنید و حتما مسائل بهداشتی را رعایت کنید. برای تنوع بد نیست گاهی شما پیشنهاد رابطه جنسی به همسرتان دهید و با او به مهربانی رفتار کنید و از عجله و خشونت هنگام برقراری روابط جنسی دوری کنید. نشانه های عشق و محبت با کلام، نگاه، حرکات و رفتار خود به همسرتان بفهمانید. آرایش و زیبایی را نیز فراموش نکنید زیرا نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود است.

بهبود روابط زناشویی و آماده سازی روان برای سکس

به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و عشق و محبت خود را بیشتربا این عمل به او ثابت کنید و روح معنوی شما نیز با این عمل باید ارضاء شود.

برای بهتر شدن ارتباطتان هردو فعالانه رفتارکنید و با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید. افکار خود را با همسرتان در میان بگذارید و به او فرصتی برای اصلاح و سازگار شدن بدهید.

برای مطالعه همه مطالب مربوط به روابط زناشویی و خانوادگی می توانید به صفحه مقاله های مشاوره خانوادگی و زناشویی مراجعه کنید

در آغوش گرفتن و نوازش همدیگر

بغل کردن و لمس کردن و گرفتن دست یکدیگر، باعث افزایش میزان اکسیتوسین که هورمون فعال کننده گیرنده های عصبی است، می شود که افزایش این هورمون سبب تحریک سلول های مغز و افزایش میل جنسی می شود.

آغوش کشیدن در سکس و مسائل جنسی و شروع رابطه

صحبت درباره روابط جنسی

با همسرتان درباره خواسته های جنسی و نیازهایتان و اینکه دوست دارید چه چیزی را با یکدیگر تجربه کنید، با یکدیگر صحبت کنید زیرا اگر خواسته ها و نیازهای جنسی و احساسی خود را با همسرتان مطرح نکنید روابط زناشویی و جنسی شما رفته رفته رو به سردی می نهد. شاید این کار برایتان سخت باشد اما موجب نزدیک شدن بیشتر شما به یکدیگر وتازگی در روابط جنسی و زناشویی می شود.

صحبت در مورد سکس و مسائل جنسی چه گونه است

برای رابطه جنسی اولویت بندی کنید

با همسرتان برای انجام روابط جنسی برنامه ریزی روزانه و یا هفتگی کنید و آن را انتهای لیست برنامه های خود قرار ندهید و زمان مناسبی را برای این رابطه مهم قرار دهید.

به کشف دوباره خود بپردازید

برای جذاب شدن رابطه جنسی به کشف نقاط حساس و لذت بخش بدنخود بپردازید وبه همسرتان بگویید که با لمس کدام یک از نقاط بدنتان لذت بیشتری خواهید برد و شما نیز بهتر است به خواسته های او عمل کنید.

 

در ادامه به چند راه حل ساده برای بهبود عملکرد جنسی اشاره می کنیم.

از تمام حواس‌تان در رابطه جنسی  و سکس استفاده کنید

برای تمرکز روی احساسی که در بدن خود دارید از تمام پنج حس خود استفاده کنید. روی رفتارها و عملکردها جنسی تمرکز نکنید و در عوض از احساسات‌تان برای لذت بردن و سرخوشی استفاده کنید. این کار کمک می‌کند از فشار جنسی که بیشتر افراد از آن شکایت دارند بکاهید. تمرین این شیوه به شما کمک می‌کند ترس‌های ناشی از این طرز فکر را که باور دارید باید همه چیز را در مورد روابط جنسی بدانید حذف کنید.

زبان عشق در رابطه جنسی و سکس

تعریف‌تان را از رابطه‌ی جنسی تصحیح کنید و گسترش دهید

رابطه‌ی جنسی فقط دخول نیست. جهت تنوع هم که شده رفتارهای جنسی دیگر را هم تجربه کنید؛ مثلا بوسه‌های طولانی، لمس کردن، ماساژ‌های جنسی و ... . کشف طیف وسیعی از لذت‌های بدنی، کلید رسیدن به اوج لذت جنسی است.

زبان عشق همدیگر را بفهمید

اگر دیدید شرایط رابطه‌ی جنسی برای‌تان سخت شده، به توانمندی‌های‌تان تکیه کنید. وقتی نیازهای‌تان برآورده نشود ممکن است به راحتی تقصیر را گردن طرف مقابل بیندازید و او را سرزنش کنید. اما کاری که باید در عوض انجام دهید این است که به ادامه‌ی رابطه‌ی جنسی اصرار نداشته باشید، زمان و مکانی مناسب و آرام را انتخاب کنید و برای درک احساسات و نیازهای همدیگر وقت صرف کنید و با هم گفتگو کنید. سعی کنید زمینه‌های مشترک را پیدا کنید.

معمولا بگومگوهایی بوجود می‌آید زیرا یکی از طرفین احساس می‌کند نادیده گرفته شده. بنابراین زبان عشق همسرتان را یاد بگیرید (مثلا ممکن است هدیه گرفتن باشد یا محبت و نوازش بدنی و یا حتی کم کردن مسئولیتی در خانه!). اگر زبان عشق او را بفهمید می‌توانید بستر مناسبی برای یک رابطه‌ی جنسی گرم و لذت بخش فراهم کنید.

همسرتان را با کسی که قبلا با او رابطه داشتید مقایسه نکنید

مقایسه کردن حس بی‌اعتمادی و خشم ایجاد می‌کند. در عوض به نقاط مثبت همدیگر توجه کنید و به همه چیز هیجان بدهید. خاطرات جدید خلق کنید! ماجراجویی کنید و شیطنت جنسی کنید!

مقایسه شریک جنسی و همسر در سکس با دیگران

در رابطه جنسی کنجکاو باشید و کشف کنید

در مورد بدن خودتان و بدن همسرتان کنجکاو باشید!ببینید چه چیزی باعث می‌شود احساس کنید میل جنسی‌تان زنده است! همه‌ی اینها کمک‌تان می‌کند بهتر به همسرتان یاد بدهید چگونه لمس‌تان کند. 

محدودیتهای خودتان را بشناسید 

اگر بتوانید انگیزه‌های خودتان را بشناسید و بدانید که چقدر وقت و انرژی و هیجان می‌توانید به خود و همسرتان ببخشید، احساس فشار کمتری خواهید کرد و کنترل بیشتری روی خلق موقعیت‌های جنسی مورد دلخواه‌تان پیدا خواهید کرد.

در سکس بازیگوشی کنید

واقعا جدی می‌گویم؛ به خودتان اجازه‌ی شیطنت‌های داغ و پرهیجان و ظاهرا سبکسرانه را بدهید و همسرتان را غافلگیر کنید. رابطه‌ی جنسی نباید جدی و رسمی باشد، ابدا!

برای روابط جنسی‌تان هدفمند وقت بگذارید

برای خودتان و همسرتان برنامه ریزی داشته باشید و سرتان را با مشغله‌های بیخود گرم نکنید. برای اینکه شور و کشش جنسی‌تان به همدیگر شاداب بماند باید دست کم یک ساعت در هفته برای کشف بدن همدیگر وقت صرف کنید و بازیگوشی‌های بزرگسالانه بکنید!

شما می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین جنسی و مسائل زناشویی به صفحه مشاوره آنلاین خانوادگی و زناشویی مراجعه کنید

موبایل‌تان را کنار بگذارید و بخوابید و هرگز با موبایل در بستر نروید

برای اینکه نسبت به بدن‌تان حس بهتری داشته باشید و انرژی‌تان برای ماجراجویی‌ در اتاق خواب کافی باشد باید خوب بخوابید. عادت ِ هر شب چک کردن گوشی قبل از خواب را ترک کنید. باور کنید لذت جنسی که تجربه می‌کنید با این موضوع بی‌ارتباط نیست!

طریقه استفاده موبایل در اتاق خواب و رابطه جنسی و سکس

برای زندگی‌تان برنامه داشته باشید و به داشتن ارتباط جنسی بهتر و کامل با همسر خود فکر کنید

برای عشقبازیهای‌تان فرصت‌های بیشتری ایجاد کنید. برنامه‌ی مشخصی برای استراحت، ریلکسیشن و فعالیت جنسی‌تان داشته باشید.ورزش منظم را فراموش نکنید چون علاوه بر حفظ سلامتی، نیروی جنسی‌تان را تقویت می‌کند و برای افزایش لذت جنسی کمک بزرگی است. ضمنا ورزش کردن، حال‌تان را خوب می‌کند و حس و حال خوب نیز برای افزایش میل جنسی ضروری است. رابطه‌ی جنسی نباید ترسناک یا خسته کننده باشد. نکات گفته شده را بکار ببرید تا اعتماد بنفس و نگاه‌تان در مسائل جنسی بهبود پیدا کند. اگر انتظارات‌تان واقع گرایانه باشد و در مورد نیازها و خواسته‌های خودتان و همسرتان صادق باشید، مطمئن باشید زندگی جنسی رضایتبخش‌تری خواهید داشت.

 

 آرین یحیی پور
نویسنده: آرین یحیی پور
به این مقاله امتیاز دهید
3.7 ( نفر 6 )
ثبت امتیاز:
1 2 3 4 5
آخرین مقالات مسائل خانوادگی و زناشویی مشاهده همه
نظرات کاربران قوانین نظردهی
نظرات روانشناسی و مشاوره مقالات روحیه اولین نفری باشید که نظرتان را برای این مقاله ابراز می کنید!
برای ثبت نظرات، می بایست در سایت ثبت نام کرده باشید
ارسال و نمایش در سایت
نظر شما با موفقیت در سایت ثبت شد
مشکلی رخ داده است مجددا تلاش بفرمایید
ثبت نام برای مشاوره آنلاین روحیه

برای دست رسی کامل از طریق شماره موبایل خود ثبت نام بفرمایید

بستن پنجره ثبت نام
ثبت نام کمتر از 1 دقیقه طول می کشد.