در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.

قیمت مشاوره روانشناسی و تعرفه هر جلسه مشاوره

قیمت مشاوره روانشناسی و تعرفه هر جلسه مشاوره
چکیده
قیمت مشاوره های روانشناسی در هر جای ایران و بسته به نوع مشاوره و سبک از جمله انلاین و حضوری و تلفنی میتواند متفاوت باشد.تعرفه خدمات روانشناسی از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاور جمهوری اسلامی ایران تعیین و پس از تایید دولت اجرا می شود.لازم به ذکر است تعرفه قیمت مشاوره روانشناسی هر ساله 20 درصد افزایش می یابد.ما در این مقاله قیمت مشاوره روانشناسی را بر اساس نوع مشاوره بررسی کرده ایم.
مشاوره سلامت، رشد و تربیت
دریافت مشاوره از متخصص سلامت، رشد و تربیت هزینه: 29,000 تومان شروع مشاوره
دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی
 • حفظ حریم خصوصی در تمامی مراحل مشاوره
 • پشتیبانی 7 روز هفته پرونده های مشاوره آنلاین
 • بانک اطلاعاتی دقیق و قوی به همراه تیم مجرب و متخصص مشاوران
 • حل مشکلات و سئوالات کاربران توسط فرآیند و تکنولوژی به روز دنیا
شروع مشاوره
تاریخ انتشار: 1401/11/10 21:45 نویسنده: مبینا محتشم فر

قیمت مشاوره روانشناسی 

امروزه به دلیل افزایش مشکلات روحی روانی و آشنایی با مشاوره قیمت مشاوره روانشناسی نیز افزایش زیادی داشته است.اما بسیاری از افراد به دنبال این هستند که کمترین هزینه را برای رفتن به مشاوره داشته باشند و یا اصلا به دنبال درمان بیماری خود نروند.ما در این مقاله قیمت مشاوره روانشناسی را بررسی کرده ایم.

به نظر شما چرا افراد همیشه برای حل هر مساله مهمی دنبال چیزهای رایگان می گردند مانند مشاوره ارزان قیمت. چرا حاضر هستند به راحتی برای خرید فست فود و غذاهای ناسالم و یا هر چیز غیر ضروری هزینه کنند، اما حاضر نیستند برای حل مشکلاتی که ممکن است سال ها انها را اذیت کند هزینه ای کنند؟

بر اساس تحقیقات مشاوره روانشناسی میتواند در باز تر کردن ذهن و دیدگاه افراد کمک کند و در نتیجه افراد در امور مالی بازدهی بهتری داشته باشند.اگر از اعتماد به نفس بالایی برخودار باشید و استرس خود را کنترل کنید،احتمالا راحت تر می توانید کاری را که دوست دارید پیدا کنید یا به شغل خود علاقه نشان دهید و در آن کار موفق باشید.این امر منجر به افزایش درامد شما شده و در نتیجه هزینه های ناچیز مشاوره روانشناسی باعث ناراحتی شما نخواهد شد.

ما در این مقاله تعرفه و قیمت روانشناسی و هزینه های مشاوره را طبق آخرین اطلاعات جمع آوری کرده تا از آن مطلع باشید.

قیمت مشاوره و هزینه هایی که روانشناسان از مراجعین خود دریافت می کنند متفاوت است و بسته به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره می باشد که این مبلغ بر طبق تعرفه مشاوره روانشناسی از سازمان روانشناسی 30% نسبت به سال 99 افزایش یافته است.قیمت مشاوره روانشناسی برای 45 دقیقه توسط یک دکتر روانشناس 203 هزار تومان است و هزینه ی مشاوره از یک درمانگر با مدرک کارشناسی 140 تومان می باشد.

قیمت مشاوره روانشناسی 

قیمت مشاوره روانشناسی آنلاین 

مشاوره تلفنی و آنلاین از سمت سازمان تعیین نشده است و به دلیل مزایای زیاد مشاوره روانشناسی آنلاین از جمله مقرون به مصرفه بودن، مدیریت زمان و همچنین در دسترس بودن افراد تمایل بیشتری به این نوع مشاوره دارند و میخواهند تا با روانشناس ارتباط برقرار کنند.قیمت مشاوره روانشناسی آنلاین و تلفنی بسته به نوع مشاوره مناسب تر از هزینه مشاوره حضوری است.اگر نیاز به مشاوره روانشناسی آنلاین دارید سامانه روحیه و مشاورین مجرب آن میتوانند به شما کمک کنند.

قیمت مشاوره بر اساس نوع مشاوره 

بر اساس آخرین اخبار، در سال 401 مبلغ ۳۰% به تعرفه مشاوره روانشناسی سال 1400 اضافه شد که با در نظر گرفتن آن، تعرفه روانشناسی سال 1401 برای ۴۵ دقیقه مشاوره توسط یک دکتر روانشناس ۲۰۰ هزار تومان و برای روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد 150 هزار تومان می شود.

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۰ بر اساس نوع مشاوره و تحت شرایطی که در بالا نیز ذکر شد می تواند متفاوت باشد. برای مثال هزینه مشاوره خانواده با هزینه مشاوره قبل از ازدواج، روان درمانی یا سکس تراپی کمی متفاوت است. از طرفی قیمت مشاوره فردی برای ۴۵ دقیقه، تا ۱۸۰ هزارتومان یا ۲۵۰ هزار تومان نیز بوده و یا زوج درمانی ۲۲۰ هزار تومان نیز قیمت گذاری شده است.

 • قیمت مشاوره روان درمانی روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۴۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت مشاوره روان درمانی روانشناس با مدرک دکتری: ۲۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت مشاوره ازدواج روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۴۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت مشاوره ازدواج روانشناس با دکتری: ۲۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت زوج درمانی روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۶۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت زوج درمانی روانشناس با مدرک دکتری: ۲۰۰.۰۰۰ تا ۲۵۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت هر جلسه روانکاوی: بین ۱۵۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت مشاوره بر اساس نوع مشاوره 

قیمت ویزیت مشاوره روانشناس

هزینه ویزیت بر اساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی بسته به میزان تحصیلات مشاور دارد.مسلما قیمت ویزیت یک دکتر روانشناس از یک کارشناس ارشد روانشناسی بیشتر است.

اما عوامل دیگری هم هست که ممکن است قیمت ویزیت روانشناس را تحت تاثیر قرار دهد مثل میزان تجربه درمانگر، نوع مشاوره، محل درمان، طول جلسه درمان و …

در حال حاضر برای ارائه خدمات روانشناسی، بیمه ای وجود ندارد اما رییس سازمان نظام روانشناسی اعلام کرده که برای سال ۱۴۰۱ قرار است مردم از بیمه ها برای خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.

قیمت ویزیت مشاوره روانشناس

چه عواملی باعث افزایش قیمت مشاوره روانشناسی می شود؟

عوامل زیادی در قیمت مشاوره روانشناسی تاثیر گذارند و باعث تفاوت قیمت مشاوره ها می شود.عواملی که باعث افزایش قیمت مشاوره روانشناسی می شود به شرح زیر می باشد:

قیمت مشاوره روانشناسی|نوع مشاوره 

همانطور که می دانید مشاوره انواع و اقسام زیادی دارد که هر کدام به اندازه زحمت و تلاش خود هزینه ای دارند.مشاوره هایی که به زمان زیادی نیاز دارند و درمان آنها سخت تر از باقی مشاوره ها است و یا نیاز به تحت درمان بودن به صورت مداوم هستند قیمت بیشتری نیز دارد.مانند افرادی که افکار خودکشی دارند و یا امید خود را به زندگی از دست داده اند و یا افرادی که به بیماری روانی چون افسردگی، پارانوئید، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و ... مبتلا هستند.

قیمت مشاوره روانشناسی|نوع مشاوره 

قیمت مشاوره روانشناسی|تحصیلات روانشناس

طبیعی است که افراد هرچقدر تلاش کنند به همان اندازه نتیجه دریافت می کنند.به همین دلیل افرادی که مدرک بالاتری دارند و برای دریافت آن زحمت زیادی کشیده اند و باتجربه هستند،هزینه ی بیشتری دریافت می کنند.اگر شما نیز میخواهید در رشته روانشناسی تحصیل کنید بهتر است ابتدا با بهترین دانشگاه های روانشناسی ایران و جهان آشنا شوید.

قیمت مشاوره روانشناسی|شهرت روانشناس 

اغلب مشاوران و روانشناسان به دلیل مهارت و تجربه ای فراوان در کار خود به شهرت می رسند و معروف می شوند.به همان نسبت که مشاوران در حرفه خود تجربه کسب می کنند و شهرت پیدا می کنند متقاضی بیشتری نیز پیدا می کنند و همین امر سبب افزایش قیمت مشاوره روانشناسی آنها می شود.

قیمت مشاوره روانشناسی|محل درمان 

از آنجایی که هزینه های زندگی در کلان شهرها و مناطق بزرگ بیشتر است هزینه مشاوره روانشناسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

تعرفه هر جلسه مشاوره

تعرفه روانشناسی سال ۱۴۰۱ بر اساس نوع مشاوره متفاوت است.بطور کلی بر طبق تعرفه سازمان روانشناسی هزینه مشاوره فردی برای ۴۵ دقیقه ۱۸۰ هزارتومان و برای زوج درمانی ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که همانطور که پیش تر گفتیم این مبالغ تحت تاثیر عوامل متعددی ممکن است کم و زیاد شود.مثلا هزینه مشاوره خانواده با هزینه مشاوره تحصیلی یا مشاوره قبل از ازدواج، روان درمانی یا سکس تراپی متفاوت است.

تعرفه هر جلسه مشاوره

آیا هزینه کردن برای مشاوره روانشناسی ارزش دارد؟

بسیاری احساس می کنند پولی که برای درمان خود خرج می کنند ارزش سرمایه گذاری را دارد. ارزش پولی برای سلامت روان خود کار آسانی نیست. با این حال، در دراز مدت، درمان قطعاً می تواند از نظر رشدی که می توانید در زندگی خود مشاهده کنید، سودمند باشد.

آیا هزینه کردن برای مشاوره روانشناسی ارزش دارد؟

بیمه خدمات مشاوره روانشناسی

رئیس سازمان نظام روانشناسی گفته بود قرار است برای سال 1401 در مجلس ردیف بودجه در نظر گیرند تا مردم از بیمه‌ها در ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.
در سال گذشته نیز موضوع را پیگیری کردند تا محقق شود اما اتفاق نیافتد و الان درگیر این موضوع هستند. قرار بوده برای سال 1401 در مجلس ردیف بودجه بگیرند تا مردم از بیمه‌ها در ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.

بیمه روانشناسی براساس بند ج ماده 102 که در قانون برنامه ششم است را به صورت جدی پیگیری کردیم و با بیمه سلامت و هیأت دولت جلسه داشتیم و در نهایت قرار شد که یک ردیف بودجه برای این موضوع در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز موضوع را پیگیری کردیم تا محقق شود اما اتفاق نیافتد و الان درگیر این موضوع هستیم. قرار است برای سال 1402 در مجلس ردیف بودجه بگیرند تا مردم از بیمه‌ها در ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بیان داشت: افرادی که در معرض خطر قرار دارند کسانی هستند که بنیه بسیار ضعیفی دارند و به همین خاطر مسائل و مشکلاتشان مزمن می‌شود و دچار اختلالاتی می‌شوند؛در نتیجه در آن زمان باید 10 برابر آن مبلغ اولیه خرج کنند و حتی بیمه‌ها و مشکلاتشان افزوده می‌شود.

 مبینا محتشم فر
نویسنده: مبینا محتشم فر
به این مقاله امتیاز دهید
4.7 ( نفر 6 )
ثبت امتیاز:
1 2 3 4 5
آخرین مقالات سلامت، رشد و تربیت مشاهده همه
نظرات کاربران قوانین نظردهی
نظرات روانشناسی و مشاوره مقالات روحیه اولین نفری باشید که نظرتان را برای این مقاله ابراز می کنید!
برای ثبت نظرات، می بایست در سایت ثبت نام کرده باشید
ارسال و نمایش در سایت
نظر شما با موفقیت در سایت ثبت شد
مشکلی رخ داده است مجددا تلاش بفرمایید
ثبت نام برای مشاوره آنلاین روحیه

برای دست رسی کامل از طریق شماره موبایل خود ثبت نام بفرمایید

بستن پنجره ثبت نام
ثبت نام کمتر از 1 دقیقه طول می کشد.