در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.
مقالات سلامت، رشد و تربیت
مقالات سلامت روحی و رشد فردی و تربیت شخصی و تربیت فرزند و کودک
دسته بندی مقالات:

سلامت روان

بهداشت روان یا سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی است، به شکلی که فرد بتواند از تفکر و توانایی های خود استفاده کند، در جامعه عملکرد داشته باشد و نیازهای معمول زندگی روزمره را برآورده سازد. پیشگیری از پیدایش بیماری های روانی و سالم کردن محیط روانی از نیازهای اولیه تامین بهداشت روانی محسوب می شود.
فردی که می تواند به فشارهای معمول زندگی روزمره غلبه کند و یک زندگی مستقل داشته باشد را می توان به عنوان یک فرد دارای سلامت روان معرفی کرد.

تربیت و رشد فردی

رشد فردی که با نام های دیگری مانند توسعه فردی یا ارتقای فردی و غیره نیز شناخته می شود در واقع یکی از اصلی ترین تمایلات درونی هر انسان است. پاسخ برای رشد فردی چیست در خود سوال وجود دارد؛ یعنی به صورت کلی و ساده رشد فردی مجموعه ای از رفتار هاست که باعث رشد، پیشرفت و افزایش کیفیت زندگی می شود. در ادامه جهت آشنایی با شاخه های اصلی، اهداف و نتیجه،‌ موانع مسیر و... همراه ما باشید.

تربیت و رشد کودک و فرزند

رعایت نکات حساس در تربیت فرزند همواره نقش حیاتی در رشد و شکوفایی آن‌ها ایفا می‌کند. در واقع تربیت فرزند و نحوه رفتار با او در کودکی، اساس شکل گیری شخصیت فرزندتان در آینده است. عوامل فرهنگی-اجتماعی، میزان تحصیلات و خصوصیات شخصیتی والدین، سطح رشدی کودک و توانایی‌های شناختی او و... از عوامل موثر در سبک تربیتی والدین است. قالب‌های رفتاری و اصول فکری فرزندتان براساس نحوه تربیت شما شکل می‌گیرند. لازم است کودک به گونه‌ای پرورش یابد که در رویارویی با مشکلات آینده خود بهتر عمل نماید پس با افزایش اطلاعات خود و آگاهی از نکات حساسی که در ادامه برای تربیت فرزند بیان می‌کنیم می‌توانید به این امر مهم دست یابید و به بهداشت جسمی و روانی فرزندتان کمک کنید. همچنین با دریافت کمک‌های تخصصی یک مشاوره کودک در زمینه تربیت کودک می‌توانید فرزندتان را در مسیر موفقیت و رسیدن به آینده‌ای درخشان یاری دهید.

موفقیت در زندگی

مشکلات ما را قوی و به سمت پیروزی های بزرگ تر هدایت می کنند. رسیدن به موفقیت از ارزوهای مهم و اصلی همه ماست پس اگر می خواهیم فرد موفقی باشیم
برخی از کارها، کارهایی است که ما علاقه ای برای انجام آن نداریم و همیشه برای انجام آن نق می زنیم. برای موفقیت در زندگی لازم است از انجام این کارها لذت ببریم و نق نزنیم زیرا نق زدن تنها سبب خستگی می شود و موجب می شود کار را به درستی انجام ندهید.
کارهایتان را از صمیم قلب انجام دهید و به کارتان ایمان داشته باشید زیرا جریان ضعیف آب سبب آبیاری قسمتی از باغچه می شود.

نمایش بیشتر