در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.
مقالات مشکلات شخصی
مقالات مشکلات شخصی و گرفتاری ها و بیماری های شخصی
دسته بندی مقالات:
  1. 1
< بعدی

مشکلات شخصی زندگی

مشکلات و سختی ها در زندگی برای همه انسان ها به وجود می آید. بهترین آنها کسانی اند که با دیدگاهی روشن و دقیق، آن را شکافته و در پی حل آن باشند؛ نه این که فکر کنند مرور زمان، آن را حل می کند.
«مشکلات! هیچ چیز نیست جز مشکل، یکی بعد از دیگری!». شما هم مردمی را می شناسید که زندگی برای شان چنین تعریفی دارد. اینها کسانی هستند که به دنیا اخم می کنند و به آن، تهمت می زنند که برای شان تولید مشکل می کند «یکی بعد دیگری». آنها به مشکلات، مثل ابرهای تیره ای نگاه می کنند که بالای سرشان قرار دارد.
مشکلات زندگی در بسیاری از افراد، باعث فشارهای روانی یا استرس می شود. بعضی از نویسندگان غربی از فشار روانی به عنوان «طاعون قرن» یاد می کنند. البته زمانی این مشکلات موجب استرس می شوند که افراد با دیدگاهی تاریک به آن نگاه کنند؛ ولی اگر با نگاهی دقیق و روشن به آن توجه کنند و در پی حل آن باشند، دچار فشارهای روانی خطرناک نخواهند شد.
بنابراین، موانع و مشکلات، بسیاری از مردم را عصبی و ناراحت می کند و زندگی آنها را همانند زمین لرزه شدید تکان می دهد و آشفتگی و بی نظمی، سراسر زندگی آنها را مختل می سازد.

مشکلات و بیماری های روحی و روانی

اختلالات و بیماری‌های روانی انواع مختلفی دارند که بعضی از آن‌ها در جامعه شایع‌تر بوده و فراوانی بیشتری دارند. از جمله بیماری های روانی شایع می‌توان به افسردگی و اختلالات اضطرابی اشاره کرد که در هر دو جنس زن و مرد مشاهده می‌شود و بیشترین درصد مراجعه به روانشناس و کلینیک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. افرادی که در یک جامعه زندگی می‌کنند به دلایل مختلف مانند ژنتیک، تاثیر محیط و عوامل خانوادگی ممکن است مبتلا به بیماری‌های روانی شوند.

اختلالات فکری و روانی

تقریبا 20 درصد از جمعیت ایالات متحده آمریکا یک بیماری روانی داشته اند. این موارد به دو دسته تقسیم می شوند: هرگونه بیماری روانی (AMI) و بیماری جدی روانی (SMI)، که یک گروه کوچکتر و شدیدتر است. تخمین زده می شود که از هر 25 بزرگسال در ایالات متحده، یک نفر بیماری روانی جدی تجربه می کند که یک یا چند فعالیت عمده زندگی او را مختل می کند. برخی از بیماری های روانی، مانند ADHD، در دوران کودکی شروع می شود. برخی از بیماری های روانی نیز، مانند اسکیزوفرنی، احتمالاً در دوران نوجوانی یا بزرگسالی آشکار می شوند. برخی از بیماری های روانی، مانند اختلالات اضطرابی، ممکن است در هر سنی شروع شود. اضطراب ممکن است بر اثر تجربه زندگی استرس زا ایجاد شده یا علائم ممکن است بدون هیچ دلیل واضحی ظاهر شود. همچنین ممکن است بیش از یک بیماری روانی در یک زمان در فرد وجود داشته باشد. به عنوان مثال، فردی که دارای اضطراب فراگیر است، ممکن است مبتلا به اختلال نارسایی قلبی نیز باشد. یا ممکن است فردی با بی اشتهایی عصبی نیز دچار افسردگی شود.

انواع بیماری های روانی

دفترچه راهنمای تشخيصی و آماری اختلالات روانی انجمن روانپزشكان آمريكا، صدها بيماری روانی يا اختلال روانی را طبقه بندی کرده است. آنها به طبقات یا انواع خاصی تقسیم می شوند. این طبقه ها شامل:
اختلال رشدی عصبی
اختلالات دوقطبی و مرتبط با آن
اختلالات افسردگی
اختلالات اضطرابی
وسواس فکری و اختلالات مرتبط با آن
تروما و اختلالات مرتبط با استرس
اختلالات تجزیه ای
اختلالات جسمانی سازی و اختلالات مرتبط با آن
اختلالات جنسیتی
اختلالات مخرب، كنترل تکانه و رفتار
اختلالات وابسته به مواد و اعتیاد
اختلالات عصبی شناختی
اختلالات تغذیه و غذا خوردن
اختلالات دفع
اختلالات خوابیدن و بیدار شدن
اختلال عملکرد جنسی
اختلالات شخصیتی
اختلالات پارافیلی
طیف اسکیزوفرنی و سایر اختلالات روانی
سایر اختلالات روانی

نمایش بیشتر