در حال بارگذاری.
موردی یافت نشد.
لیست همه مقالات
مقالات روانشناسی و مشاوره سامانه روحیه
دسته بندی مقالات:

مشاوره روانشناسی

مشاوره رابطه ای است مبتنی بر اعتماد. فرایندی است که زمانی اتفاق می افتد که مراجع و مشاور یک جلسهٔ اختصاصی را برای بررسی مشکلاتی در مراجع که می‌تواند انواع استرسورها و مسائل احساسی و هیجانی باشد، با یکدیگر هماهنگ می‌کنند. در واقع کاری که مشاور می‌کند کمک به مراجع برای دیدن واضح تر و دقیق تر مسائل از جنبه‌های مختلف و از زاویه ای دیگر است. این امر می‌تواند مراجع را قادر سازد که با هدف تسهیل تغییرات مثبت متوجه و متمرکز بر احساسات، تجربه‌ها و رفتارهایش بشود.احساس امنیت و اعتماد از پارامترهای اصلی یک مشاورهٔ موفق است. مشاوران حرفه‌ای معمولاً دربارهٔ وظیفه شان برای حفظ محرمانگی محتوای جلسات به مراجع توضیح می‌دهند اگر چه که در موارد بسیار خاص، به‌طور مثال زمانی که بحث‌های قانونی برای نجات جان فردی در میان است موظف هستند که رازداری را نقض کنند.
سامانه روحیه به کمک نشر مقالات به روز و اخبار دقیق پیرامون مسائل اجتماعی و همچنین ارائه خدمات و راهکارهای روانشناسانه بستری برای بهبودی سطح زندگی کاربران محیا کرده است.

مقالات و اخبار روانشناسی

نشر و بسط مقالات روان شناسی و مشاوره با نظر به حفظ حقوق پژوهشگران در پی آن است تا با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری پژوهشگرانی کارآزموده به انتشار مقالات علمی معتبر در حوزه ی علوم اجتماعی و سلامت روان و خانواده و به عمل در آوردن یافته های روان شناختی بپردازد.

انواع مقالات روحیه

مقالات سامانه روحیه به 6 دسته اصلی طبقه بندی می شود.
در مقالات ازدواج و دوستی راهکارهای مهم برای ساختن یک ارتباط خوب و درست و همچنین شیوه های صحیح تصمیم گیری برای تشکیل زندگی و ازدواج ارائه می شود.
برای راه های آشنایی با طلاق و جدایی و نحوه صحیح برخورد در شرایط سخت جدایی صفحه رسمی مقالات جدایی و طلاق ساخته شده تا کاربران به اطلاعات دقیق مقالات جدایی دست رسی داشته باشند.
در بسیاری موارد کاربران در رابطه خانوادگی و یا زناشویی خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند. مشکلات رفتاری با همسر، مشکلات با خانواده درجه یک و یا مشکلات جنسی و یا احساسی شریک باعث ناراحتی ها و یا حتی بیماری های روحی برای عزیزان می شود. تیم روحیه صفحه رسمی مقالات خانوادگی و زناشویی را با هدف بهبود ارتباط بین زن و شوهر و همچنین مستحکم شدن ارتباط افراد با خانواده و فرزندان و نزدیکان دائر کرده است.
نیاز به رشد و تعالی و همچنین پیشرفت یکی از مهم ترین نیازهای هر فردی می باشد. ولی رشد و تربیت بدون آموزش اتفاق نمی افتد. صفحه مقالات سلامت، رشد و تربیت با هدف ایجاد فضایی برای دست رسی راحت به مقالات راه های افزایش سلامت روحی و روانی و فکری و رشد شخصیتی و فردی و همچنین تلاش برای تربیت بهتر خود و فرزندان و اطرافیان برای کاربران محیا شده است.
مشکلات شخصی از جمله مشکلات و بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی، مشکلات جنسی و یا عاطفی ، مشکلات رفتاری و اخلاقی و یا اختلالات فکری و عصبی و کم توانی ذهنی و یا حالت شیدایی و اختلالات ارتباطی و دو قطبی و اضطراب و فوبیاها و موارد این چنین را می توان در صفحه مقالات مشکلات شخصی جستجو کرد.
اعتیاد و ترک اعتیاد یکی از مهمترین مشکلات بسیاری از عزیزان است. برای جلوگیری از به دام افتادن در دامن این اهریمن تاریک بهترین کار افزایش سطح اطلاعات و آموزش های دقیق هست و همچنین برای ترک و رفع این مشکل هم باید در کنار آموزش همراهان پرتلاش و مشاور و همچنین عزم راسخی داشت صفحه رسمی اعتیاد و پیشگیری برای افزایش اطلاعات شخصی عزیزان فراهم شده تا هر شخصی بسته به نیاز خود، بتواند یا از این مشکل دوری کند و یا با عزمی راسخ از دامن این مشکل رهایی یابد.

نمایش بیشتر